TANIO DRUKUJEMY: banery, foldery, książki, gazetki promocyjne. Rawa Maz. ul. Warszawska 6. Tel. 886 400 662, e-mail: biuro@kochamrawe.pl
Komunikacja miejska nie zniknie z Rawy. Wciąż tylko połączenie Sójcze – basen
Dodał: www.KochamRawe.pl, 7 Marca 2017

Władze Rawy Mazowieckiej przygotowują przetarg, w ramach którego chcą wyłonić przewoźnika, który przez najbliższy rok, będzie woził mieszkańców Rawy. Nie ma planów utworzenia drugiej linii, ani zmiany trasy.

BIURO OGŁOSZEŃ TV KABLOWEJ znajduje się w Rawie przy ul. Warszawskiej 6. SPRAWDŹ>>>

Jak podają przedstawiciele władz Rawy Mazowieckiej, tygodniowo z komunikacji miejskiej w naszym mieście korzysta 4-5 tys. osób. Aktualnie za te przejazdy płaci spółka miejska ZGO Aquarium. Ma to się jednak niebawem zmienić i koszty ma wziąć na siebie budżet miasta.

Władze miasta przygotowują się aktualnie do ogłoszenia przetargu, który pozwoli na wyłonienie przewoźnika. – Wszystko wskazuje na to, że przetarg powinien zostać ogłoszony już w marcu – przyznaje wiceburmistrz Marek Pastusiak. – Dodatkowy temat innych linii i skomunikowania innych osiedli, to jest kwestia na pewno nie tego roku – dodaje.

Zatem w dalszym ciągu mieszkańcy Rawy będą mogli przejechać wyłącznie na linii os. Zamkowa Wola – kryta pływalnia na Tatarze. Być może, na wniosek mieszkańców, może nastąpić jedynie niewielka korekta rozkładu jazdy. Jak przyznaje wiceburmistrz, uwagi w tej sprawie, cały czas spływają do urzędu.

Pastusiak twierdzi, że póki co, firma obsługująca rawską komunikację miejską, zostanie wybrana przynajmniej na okres 12 miesięcy. W specyfikacji przetargowej ma również znaleźć się zapis, że do przewozu mieszkańców będzie wykorzystywany autobus, przynajmniej z jednym wejściem niskopodłogowym, tak by mogły nim jeździć osoby niepełnosprawne i rodzice z wózkami dziecięcymi.

W budżecie miasta na utrzymanie komunikacji miejskiej w Rawie zapisano 360 tys. zł. Aktualnie miesięczne funkcjonowanie komunikacji kosztuje 30 tys. zł.

- Nie ma na razie pomysłu, aby wprowadzić odpłatność za komunikację, choć są pewne niuanse prawne, które nie wykluczają konieczności wprowadzenia tego typu opłaty – podsumowuje Marek Pastusiak.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Jak będzie wyglądać reforma oświaty w Rawie i co z dyrektorkami likwidowanych gimnazjów>>>>

Społeczność internetowa
Galeria
«
1234
»
Pokaz Talentów Gimnazjum nr 2

Reklama