TANIO DRUKUJEMY: banery, foldery, książki, gazetki promocyjne. Rawa Maz. ul. Warszawska 6. Tel. 886 400 662, e-mail: biuro@kochamrawe.pl
Remont rawskiego kościoła zostanie wsparty kwotą 15 mln zł. Umowa została podpisana WIDEO
Dodał: www.KochamRawe.pl, 8 Marca 2017

Cały remont „dużego kościoła” w Rawie Mazowieckiej ma kosztować niemal 22 mln zł. Po wielu trudach 14,7 mln zł udało się otrzymać z funduszy unijnych. Parafianie muszą jednak dołożyć 7 mln zł. Proboszcz jest przekonany, że uda się zebrać brakująca kwotę.

Biuro Ogłoszeń TV KABLOWEJ znajduje się w Rawie przy ul. Warszawskiej 6. KLIKNIJ>>>

Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi: Dariusz Klimczak – wicemarszałek i Joanna Skrzydlewska – członek zarządu, w miniony poniedziałek podpisali umowę z ks. Bogumiłem Karpem – proboszczem parafii pw. NP. NMP, na mocy której zostanie przekazane dofinansowanie na remont kościoła w wysokości niemal 15 mln zł. Koszt całego remontu szacowany jest na blisko 22 mln zł.

Jest to największy w 400-letniej historii tej rawskiej świątyni remont, który powinien zakończyć się pod koniec 2018 roku. O HISTORII KOŚCIOŁA CZYTAJ TUTAJ – Ten projekt zasługuje na to, aby mówić o nim w sposób uroczysty, a podpisaniem umowy, zakończyć nerwowy czas postępowania konkursowego – podkreślił Dariusz Klimczak, wicemarszałek województwa łódzkiego. – Kosztowało to wiele wysiłku nie tylko księdza proboszcza i parafian, ale wielu osób, którym zależy na tym, aby rozszerzyć ofertę kulturalna tego miejsca – dodał.

W ramach planowanych prac, poza aktualnie zakończonym remontem pokrycia dachowego i więźby dachowej, wyremontowane zostanie całe wnętrze kościoła. Gruntownej przebudowie zostanie poddany budynek parafialny – niegdyś zajmowany przez kolegium Jezuickie, do którego uczęszczał m.in. Jan Chryzostom Pasek WIĘCEJ NA TEMAT PLANOWANYCH DO REALIZACJI PRAC ZNAJDZIESZ TUTAJ.

Powstanie Centrum Spotkań Dialog i nowe sale w piwnicach, a dla zwiedzających zostaną otwarte krypty, w których spoczywają pracujący przed laty w Rawie Jezuici.

- Uważam, że to wspólne dzieło będzie wielkim dobrem. Nie tylko dla parafii, nie tylko dla wierzących, ale dla wszystkich mieszkańców naszego miasta i regionu – mówił ks. proboszcz Bogumił Karp.

- Ksiądz ma już doświadczenie w realizacji projektów unijnych, dlatego mam ogromną wiarę i przekonanie, że ten projekt będzie realizowany zgodnie z podpisywaną właśnie umową – zaznaczyła zaś Joanna Skrzydlewska, członek zarządu województwa łódzkiego.

Warto podkreślić, że kwota dofinansowania z środków unijnych, jest najwyższą spośród wszystkich tego typu projektów, realizowanych aktualnie nie tylko w diecezji łowickiej, ale całej archidiecezji łódzkiej.

PRZECZYTAJ: Do kiedy będzie funkcjonować rawska komunikacja miejska>>>

Społeczność internetowa
Galeria
«
1234
»
Pokaz Talentów Gimnazjum nr 2

Reklama