TANIO DRUKUJEMY: banery, foldery, książki, gazetki promocyjne. Rawa Maz. ul. Warszawska 6. Tel. 886 400 662, e-mail: biuro@kochamrawe.pl
Hotel Ossa zostanie sprzedany i zlikwidowany? Ponad 200 osób straci pracę?
Dodał: www.KochamRawe.pl, 15 Lutego 2017

Syndyk wycenił Hotel Ossa na niespełna 168 mln zł i szykuje go do sprzedaży. Bank PKO BP domaga się zwrotu 160 mln zł długu (plus odsetki). Czy to oznacza zamknięcie Hotelu Ossa, który niedawno hucznie obchodził swoje 10-lecie, a tym samym likwidację jednego z największych pracodawców w powiecie rawskim?

BIURO OGŁOSZEŃ TV KABLOWEJ i KochamRawe.pl znajduje się w Rawie przy ul. Warszawskiej 6>>>

Historię upadku Hotelu Ossa w lutowym numerze opisał miesięcznik „Forbes”. Autor artykułu potwierdza, że ten największy w Polsce kompleks hotelowo-konferencyjny (dysponujący 523 pokojami), choć wciąż działa pełną parą, to za chwilę może zostać sprzedany i zlikwidowany.

Aktualnie Hotelem Ossa nie zarządza już jego założycielka Małgorzata Chechlińska z mężem, a spółka Centrum Kongresowe Ossa, którą założyli pracownicy hotelu i dzierżawią obiekt od syndyka.

Choć hotel wciąż funkcjonuje pełna parą, to syndyk spisuje wierzytelności i szykuje Ossę do sprzedaży, aby spłacić kredyt w wysokości 160 mln zł, które założyciele obiektu są winni bankowi PKO BP. Jak podaje dziennikarz „Forbesa”, wartość obiektu oszacowano na 167,7 mln zł, ale Małgorzata Chechlińska uważa, że to zbyt niska wycena.

Niestety, jeden z wypowiadających się w artykule ekspertów, uważa, że nawet za taką cenę trudno będzie znaleźć kupca, który zechce kupić obiekt i utrzymać jego dotychczasowe funkcje hotelowo-konferencyjne. Ponadto dodaje „może znaleźć się nabywca, który zaadaptuje Ossę na dom spokojnej starości”.

Wszystko więc wskazuje na to, że zatrudniający ponad 200 osób Hotel Ossa, głównie mieszkańców powiatu rawskiego, niebawem może przestać istnieć, a tym samym zniknie jeden z największych pracodawców na naszym terenie.

RAPORT "Wpływ hal widowiskowo-sportowych na wizerunek miast" KLIKNIJ>>>

Społeczność internetowa
Galeria
«
1234
»
Pokaz Talentów Gimnazjum nr 2

Reklama