TANIO DRUKUJEMY: banery, foldery, książki, gazetki promocyjne. Rawa Maz. ul. Warszawska 6. Tel. 886 400 662, e-mail: biuro@kochamrawe.pl
Nowy inwestor w Rawie? Ceny działek rolnych przekraczają już 100 zł za m/kw
Dodał: www.KochamRawe.pl, 3 Września 2016

Coraz większe zainteresowanie działkami przy ul. Białej. Tajemniczy inwestor, za pośrednictwem firmy deweloperskiej, chce kupić kilkanaście hektarów i wybudować halę logistyczną. Ceny działek poszybowały w górę.

BIURO OGŁOSZEŃ TV Kablowej i KochamRawe.pl znajduje się w Rawie przy ul. Warszawskiej 6. KLIKNIJ

Nawet 300 osób będzie mogło znaleźć pracę w halach logistycznych o powierzchni ok. 60 tys. m kw., które być może powstaną w okolicach węzła drogowego w Rawie Mazowieckiej przy ul. Białej.

Wszystko zależy jednak od tego, czy skupujący teren pod tę inwestycję deweloper, przekona wszystkich właścicieli znajdujących się tam działek, do ich sprzedaży. Póki co, właściciele tych działek ostro negocjują ceny za każdy metr swojej ziemi. Jak się dowiedzieliśmy, zaledwie w ciągu tygodnia, cena gruntu rolnego na tym obszarze wzrosła z 50 do ponad 100 zł za 1 metr kwadratowy.

- Jest to teren o powierzchni około 18 ha, którym dotychczas żaden inwestor na poważnie się nie interesował. Niestety znajduje się tam 15 działek i praktycznie każda z nich należy do innego właściciela. Działka tylko jednego z właścicieli ma powierzchnię 4 ha. Inne są dużo mniejsze – wylicza Magdalena Bernacik, naczelnik Wydziału Gospodarki Terenami rawskiego ratusza. – Teraz pojawił się inwestor, który jest zainteresowany zakupem co najmniej 12 ha na tym terenie, prawdopodobnie pod budowę zaplecza logistycznego. Wiemy, że inwestor przygląda się również innym terenom na obszarze naszego powiatu, a także poza nim, ale właśnie teren przy ul. Białej podoba mu się najbardziej – dodaje Bernacik.

Póki co, miejscy urzędnicy wiedzą, że deweloper skupujący ziemię w tym obszarze, podpisał przedwstępne umowy kupna działek tylko z trzema właścicielami, a z kolejnymi negocjuje.

Odwiedź nasz nowy serwis do słuchania pod adresem audio.kochamrawe.pl>>>>

Władze miasta apelują do właścicieli tych działek, aby solidarnie sprzedali swoje działki jednemu deweloperowi, bo tylko wtedy jest szansa, że inwestor właśnie w Rawie wybuduje swoje hale logistyczne i zatrudni pracowników. Jeśli któryś właściciel sprzedaż zablokuje, wówczas inwestycja nie będzie mogła być zrealizowana, a inwestor zapewne znajdzie odpowiednie tereny w innym powiecie. Nie oznacza to jednak, że właściciele nie powinni wynegocjować dla siebie jak najkorzystniejszej ceny za swoje działki.

Na tym terenie cztery działki ma również miasto Rawa Mazowiecka, którego włodarze liczą, że zarobią nie tylko na sprzedaży ziemi, ale także późniejszych wpływach z tytułu lokalnego podatku od nieruchomości i udziału w podatku PIT, tych mieszkańców Rawy, którzy znajdą tam zatrudnienie.

Deweloper sam zainteresował się tym terenem (bez żadnych zachęt ze strony miasta) i prowadzi negocjacje z indywidualnymi właścicielami, bez udziału miasta. Nie złożył także jeszcze oferty odkupienia działek należących do miasta.

PRZECZYTAJ o pilotażowym programie komunikacji miejskiej w Rawie>>>

Społeczność internetowa
Galeria
«
1234
»
Pokaz Talentów Gimnazjum nr 2

Reklama