TANIO DRUKUJEMY: banery, foldery, książki, gazetki promocyjne. Rawa Maz. ul. Warszawska 6. Tel. 886 400 662, e-mail: biuro@kochamrawe.pl
Pieśni Wielkopostne u Ojców Pasjonistów w Rawie
Dodał: www.KochamRawe.pl, 18 Marca 2017

19 marca o godz. 19:15 w Kościele Ojców Pasjonistów odbędzie się koncert Pieśni Pasyjnych. Wystąpią: Adam Rymarz - śpiew i Witold Janiak - instrumenty klawiszowe. Wstęp bezpłatny.

Na koncert składają się min. tradycyjne pieśni Wielkopostne jak: „Ludu, mój ludu”, „Któryś za nas cierpiał rany”, „Ogrodzie oliwny” jak również impresje na temat tytułowego „Stabat Mater” G. B. Pergolesiego oraz „Dobranoc Głowo Święta”.

- W naszych opracowaniach dążyliśmy do maksymalnego uwydatnienia mistycznego, pasyjnego i modlitewnego charakteru tych dzieł. Nacisk położyliśmy na umocnienie modalnego charakteru kompozycji przez co ogólny nastrój koncertu zbliża się do średniowiecznego rozumienia Męki i Śmierci Jezusa Chrystusa. Prym wiedzie tu głos z fortepianem, dyskretnie tylko wspomagany brzmieniem syntezatorów i dźwięków z komputera. Momenty improwizowane scalają sonorystycznie całość, budując bardzo osobisty, introwertyczny charakter - mówią o przygotowanym przez siebie na rawski koncert repertuarze muzycy.

Adam Rymarz - wokalista, dyrygent i trener wokalny obdarzony słuchem absolutnym.

Witold Janiak - pianista jazzowy.

Społeczność internetowa
Galeria
«
1234
»
Pokaz Talentów Gimnazjum nr 2

Reklama