ubezpieczenia Rawa Mazowiecka
Categories Powiat Rawski

Inwestycje powiatu rawskiego: drogi, termomodernizacja budynków oświatowych i rozbudowa szpitala

Powiat rawski z pierwszej edycji Polskiego Ładu dostał dofinansowanie na realizację tylko jednego z trzech projektów drogowych, o które się ubiegał. Samorząd powiatowy cały czas realizuje inwestycje drogowe i termomodernizacyjne, a za chwilę rozpocznie budowę bloku operacyjnego przy rawskim szpitalu.

Zobacz zdjęcia z podsumowania konkursu literackiego o Ziemi Rawskiej>>>

Na modernizację infrastruktury drogowej na terenie powiatu rawskiego samorząd powiatowy otrzyma 4,7 mln zł. Do dofinansowania został zakwalifikowany tylko jeden z trzech wniosków drogowych naszego powiatu.

– Nie podjęliśmy jeszcze decyzji, które konkretnie drogi na terenie powiatu wyremontujemy za otrzymane pieniądze, ale zapewniam, że decyzje zapadną w najbliższym czasie – powiedział Józef Matysiak, po ogłoszeniu listy projektów, które otrzymają dofinansowanie z Polskiego Ładu.

Starosta rawski zaznacza, że w kolejnych edycjach tego programu samorząd będzie również składał wnioski z nadzieją, że uda się pozyskać kolejne pieniądze.

Tymczasem właśnie zakończyły się i zostały odebrane prace termomodernizacyjne przy trzech placówkach oświatowych, dla których powiat jest organem prowadzącym. Mowa o ZSP w Białej Rawskiej, ZSP im. St. Wł. Reymonta w Rawie Mazowieckiej i Zespołu Placówek Specjalnych także w Rawie. Po przeprowadzonej latem termomodernizacji elewacja placówek wygląda dużo bardziej estetycznie. W budynkach będzie cieplej i zmniejszy się zużycie ogrzewania.


Dużą inwestycją drogową na terenie powiatu rawskiego jest przebudowa drogi Biała Rawska – Komorów. Prace prowadzi Przedsiębiorstwo Robót Drogowo- Mostowych z Piotrkowa Trybunalskiego, a wartość tego zadania to prawie 5 mln zł.

W ramach rozbudowy drogi zaprojektowano jezdnię szerokości 6,0 m z betonu asfaltowego. Ponadto przewidziano też wzmocnienie konstrukcji drogi poprzez wykonanie wyrównania profilu poprzecznego i podłużnego betonem asfaltowym a także wykonanie warstwy wiążącej gr. 4,0 cm i ścieralnej gr. 4,0 cm z betonu asfaltowego. Na całej długości wykonane zostaną poszerzenia jezdni z 3,0 m do 6,0 m. Wzmocnione zostaną również pobocza kruszywem (szer. 1,0 m).

W miejscowości Porady Górne zaprojektowano chodnik szerokości 2,0 m z betonowej kostki brukowej. Na przystankach autobusowych (3 szt.) we wsiach: Rokszyce, Porady Górne i Pągów dla ochrony użytkowników publicznej komunikacji zbiorowej planuje się wykonanie peronów z betonowej kostki brukowej. W celu spowolnienia prędkości w obszarach zabudowanych wsi Porady Górne oraz wsi Pągów (w okolicach przystanku autobusowego) przewiduje się wykonanie progów wyspowych.

Pomiędzy przystankami autobusowymi we wsi Porady Górne z uwagi na zwartą zabudowę przewiduje się wyniesione przejście dla pieszych z aktywnym oznakowaniem D-6 (zasilanie z ogniw fotowoltaicznych), co jeszcze dodatkowo wzmocni informację dla kierujących pojazdami o możliwości pojawienia się pieszego na jezdni w miejscu dla niego przeznaczonego.

Dla ochrony pieszych w miejscach ścisłej zabudowy wsi Porady Górne wybudowany będzie chodnik a także w miejscach przystanków autobusowych w Poradach Górnych i Pągowie – perony . Dodatkowo wyniesione przejście dla pieszych zostanie wyposażone w aktywne oznakowanie (D-6).

Zapraszamy do kontaktu z Biurem Reklamy KochamRawe.pl KLIKNIJ>>>

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author