ubezpieczenia Rawa Mazowiecka
Categories Bez kategorii

Fundusze unijne jako źródło finansowania działalności przedsiębiorstw w powiecie rawskim i ich wpływ na rozwój społeczno-gospodarczy regionu

Założenie i prowadzenie własnej firmy nie jest najłatwiejszym zadaniem. Najczęstszą przeszkodą, która powstrzymuje przedsiębiorców są pieniądze. Niestety, bez funduszy ciężko jest rozkręcić biznes. Unia Europejska stworzyła mechanizmy finansowe, których zadaniem jest wspieranie przedsiębiorczości i innowacyjności firm. Fundusze unijne odpowiadają na realne potrzeby przedsiębiorców, są to usługi doradcze, działania związane z internacjonalizacją, ale też promocja regionu oraz firm na rynkach zagranicznych. Bez wsparcia unijnego nie udałoby się zrealizować wielu projektów, bo firmom trudno jest zgromadzić własne środki. Każde przedsiębiorstwo może liczyć na wsparcie w rozwoju swojego biznesu. Trzeba mieć tylko pomysł, motywację i dobry projekt. Tak jak GALPAK Konrad Galas z powiatu rawskiego.

Bezpieczne przechowywanie

Bezpieczeństwo przechowywania produktów spożywczych jest zapewniane nie tylko przy pomocy środków chemicznych. Coraz bardziej istotną rolę w tej kwestii spełnia ich opakowanie. Znaczenie ma wielkość i zamknięcie, ale ważny jest także materiał opakowaniowy, który ma kontakt z produktami. Coraz szersze zastosowanie w produkcji opakowań znajduje nanosrebro, które zawdzięcza to swoim znanym od wieków właściwościom przeciwdrobnoustrojowym. Firma Galpak wpadła na pomysł, by tak właśnie przedłużyć świeżość produktów spożywczych.

Droga do realizacji projektu

Przedmiotem projektu było wdrożenie wypracowanej w wyniku wewnątrzzakładowych prac rozwojowych technologii natrysku nanocząstek srebra na wykroje oraz elementy składowe opakowań drewnianych przeznaczonych dla przemysłu spożywczego. Rozwiązanie będące przedmiotem projektu to inteligentne, ekologiczne i chroniące żywność opakowanie. Projekt dotyczył zakupu i wdrożenia w działalności dwóch linii produkcyjnych do wytwarzania aktywnych biologicznie opakowań do owoców i warzyw wyposażonych w autorski zespół natryskowo-pylący do nanoszenia powłoki nanocząstek srebra. Odbiorcami produktów są podmioty zajmujące się konfekcjonowaniem owoców i warzyw, a użytkownikami końcowymi klienci kupujący i spożywający zapakowane w nie owoce i warzywa. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii do produkcji grupy opakowań produktów spożywczych o podwyższonej odporności na szkodliwe mikroorganizmy, projekt ma pozytywny wpływ na ochronę środowiska naturalnego. Wykorzystuje bowiem w procesie produkcyjnym nanokomponenty zabezpieczające produkty spożywcze pakowane i przechowywane w wytwarzanych opakowaniach drewnianych, ograniczając i eliminując procesy gnilne, chorobotwórcze i grzybotwórcze. Projekt objął również zagospodarowywanie odpadów drzewnych poprzez wykorzystywanie ich w produkcji drobnych elementów opakowań.

Dotacje z UE

Nasze najbliższe otoczenie zmienia się na dobre dzięki funduszom unijnym. Dzięki dotacjom przedsiębiorcy mają szanse na opracowanie nowych produktów i chętniej rozwijają swoją działalność. Całość projektu pn. „Innowacyjne produkty w branży opakowań” została zrealizowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Wartość projektu to 6 333 775,15 zł, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniosło 3 294 270,00 zł.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author