Ponad 3 mln zł dotacji na budowę Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Rawie Mazowieckiej
Wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński i Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka Piotr Irla podpisali umowę, na mocy której nasze miasto otrzyma dotację przeznaczoną na utworzenie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego przy ul. Kolejowej.
O planowanej budowie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Rawie Mazowieckiej pisaliśmy TUTAJ>>>
Kwota przyznanego dofinansowania ze środków Funduszu Solidarnościowego w ramach Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Centra opiekuńczo-mieszkalne” wynosi łącznie 3 055 520 zł. Zadanie będzie realizowane w latach 2021-2023.
Centrum Opiekuńczo – Mieszkalne w Rawie Mazowieckiej będzie nowym obiektem, usytuowanym przy ulicy Kolejowej, w miejscu, gdzie aktualnie znajduje się zajezdnia autobusowa, w sąsiedztwie Żłobka Miejskiego „Tuptuś” .
Wsparcie w ramach Centrum będzie skierowane do osób dorosłych ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, m.in. poprzez zorganizowanie tym osobom warunków pobytu dziennego i całodobowego.
Obiekt będzie przygotowany dla potrzeb 20 uczestników:
- dla 11 osób, które będą korzystały ze wsparcia w formie pobytu dziennego, w wymiarze 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku,
- dla 9 osób, które otrzymają wsparcie w formie całodobowego zamieszkiwania przez 7 dni w tygodniu.
Wojewoda łódzki Tobiasza Bocheńskiego podpisał umowy z samorządowcami na dofinansowanie utworzenia Centrów Opiekuńczo-Mieszkalnych w Rawie Mazowieckiej, Radomsku oraz Zgierzu.
“Bardzo serdecznie chciałbym podziękować naszym samorządowcom, którzy w tych trzech ważnych miastach w naszym województwie zgodzili się wziąć udział w tym rządowym programie. Łącznie w woj. łódzkim po zakończeniu tych trzech inwestycji będziemy mieć cztery Centra Opiekuńczo–Mieszkalne. Zatem zachęcamy jeszcze wszystkich następnych do udziału w tym programie, dlatego, że osoby z niepełnosprawnościami powinny znaleźć w każdym samorządzie, czy to gminnym czy powiatowym taką sferę, w której będą mogły się poradzić, będą miały opiekę, troskę i będą mogły czuć się bezpiecznie.”
Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w Polsce osoby niepełnosprawne stanowią 12,2% mieszkańców naszego kraju. Jednym z głównych celów stawianych sobie przez organy rządowe wobec osób z niepełnosprawnościami jest poprawa ich sytuacji życiowej.
Fot. Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi